Ezt a lapozót nem tudom elküldeni, mert a nagyobb része helyi kiadványokból lett kivágva, így nincs meg a gépemen. A településekről kiadványokat például a Tourinform irodákban lehet beszerezni.
Zs. a Környezetünk titkai 2. című könyvből tanul. Az első benyomásom az volt róla, hogy „ezzel hamar megleszünk, lehetne több is”. Amikor elkezdtük feldolgozni kiderült, hogy nem is annyira.
A településről szóló fejezethez mire mindent körbejártunk, kipróbáltunk a lábunk is lejártuk/tekertük, és volt, ami nekem is új volt pl.: nem is egy, hanem 2 patakkal büszkélkedhetünk.
Most már úgy gondolom, hogy a könyv nagyon is jól teszi, hogy a gyökerek ápolásával is törődik, még ha úgy is teszi, hogy valamelyest háttérbe szorulnak a rovarok, erdei állatok, … Lesz még arra idő bőven.
Amit tapasztaltunk vázlatosan lapozóba foglaltuk (itt-ott még hiányzik a felirat:)).
A borítóra került, hogy mi is ez, a város címere, valamint a ceglédi kistérség térképe.
A következő oldalon elhelyeztük Ceglédet Magyarország térképén, szó esik a felszínéről, természetes vizeiről és vízellátásáról.
A következő oldalon ismét felhasználtunk egy kistérségi térképet, aminek segítségével megállapítottuk, hogy melyek is a szomszédos települések.
Alatta pedig egy kiskönyv van a helyi természeti kincsekkel (gyurgyalag, pókbangó, kosbor, ...) és a helyi tömegközlekedési eszközök.
A harmadik oldalra a városháza, és a templomok kerültek.
Végül a középületeket soroltuk be: művelődésünket-, ellátásunkat, egészségünket szolgálja, és az emlékhelyekről készült egy kis leporelló.
A lapozóhoz pedig javarészt az évek alatt Mamánál összegyűlt városról készült kiadványokat szabdalta szét Zs., és újabbakat is beszerzett a Tourinform irodában.
Nagyon-nagyon jó lett!
VálaszTörlésKöszi:)
VálaszTörlés