Tesóm vett egy mechanikus számológépet. Mivel anno a szakdolgozatomban megemlítésre kerültek, simán éreztem az elvárást, hogy nekem ezt kapásból használnom kellene. ;o)
Mit tagadjam, nem ment kapásból, sőt hetekig hozzá se szagoltunk, mert a vizsgák... Aztán pár napja egy este nagy levegőt vettünk, és nekiálltunk kitapasztalni, mivel Google adta a titokzatost (ritkán jön rá, így elnézzük neki). Már mindent tudunk. Na jó, majdnem. A Minek nevezzelek még hátra van, mert a suliban csak nem mutathatom be úgy, hogy akkor most ezt az izét megtekerem párszor, aztán ezen az izén látszik az eredmény, emezzel az izével lenullázzuk... Hát nem? Mondjuk ez a kisebbik gond. Ami már bosszantó, hogy nem tudjuk mit akarnak ezzel a gombbal:
Tizenegy ma felkiáltott, hogy rájött. Csillogó szemekkel várakozón tekintettem rá, amikor kaján vigyorral közölte: R, mint rejtély. Teljesen világos. Az hát büdös kölke. :) Amint ennek a végére járunk, hozzuk a működéséről szóló bejegyzést.
Esetleg "repeat" gomb, és az utolsó műveletet megismétli. 10 éves koromban számoltam ilyenen apukám munkahelyén. :)))
VálaszTörlésMire hazaértem a munkából tesóm meg Tizenegy kisakkozták. Rögzíti a tabuláló izémizéjét. :)
VálaszTörlésAkkor legalább egy kicsit nosztalgikus hangulatba hoztalak? :)
Hát igen. :)
TörlésAnno a Férjem a közgazdasági szakközépben ilyenféle gépezetet látott már. Szerinte az osztáshoz kell. Le kell húzni az osztandót, aztán tekerni előre egyet, hogy alulra a végeredmény helyére kerüljön. Aztán be kell állítani az osztót, megnyomni az R betűt, és a kart hátrafelé kell tekerni. A másik ablakban a fordulatok száma az eredmény, a maradékok meg az osztandó ablakában olvashatók le. Próbáljátok ki, hátha... :-)
VálaszTörlésKöszönöm, mindenképp kipróbáljuk! :)
Törlés