Amikor (kb 3 éve) még csak felszínesen néztem utána a témának elhittem, hogy a színezés a legjobb út a majdani szépíráshoz. Vettem is annyi színezőt, amivel országos papírgyűjtési versenyt is nyerhetnénk. Majd először szép szóval, később vesztegetéssel próbáltam rávenni Zs.-t a „kitöltésükre”. A szép szó hatástalan maradt, a vesztegetésbe meg tönkre mentünk volna anyagilag, ráadásul jól „elrontottuk volna Zs.-t” :).
Így más lehetőség után kellett néznünk. Érdekes volt, hogy ezek a módszerek sem akarództak „azonnal” hatni (vagy csak én voltam türelmetlen), de ezeket legalább szerette/szereti Zs. csinálni. Már egy éve mindennap foglalkoztunk velük és nem történt semmi, míg október közepén varázsütésre megváltozott az egész. Megérett vagy csak ekkor adtuk hozzá a „titkos összetevőt”: vásároltunk Zs.-nek egy gimnasztikai labdát és egy billenő rácshintát.
Most ott tartunk az írással, hogy szívesen ír magától akár oldalakat, saját történeteivel, vagy kiválaszt egy témát pl.: háziállatok, mond egy háziállatot, letapsolja, többször kimondja hogy ellenőrizze minden betűjét le tudja e már írni, megfigyeli, hogy hosszan vagy röviden ejti e a betűket, majd papírra veti.
Ezen a lapon dolgozik. Margók azért nincsenek rajta, mert azt mindig munka előtt húzzuk be. Balra pirosat, jobbra kéket. A tankönyvünk elején volt, hogy a bal kézre kössünk piros, a jobb kézre kék szalagot. Én inkább ezt találtam ki helyette, mert a szalag elvonta Zs. figyelmét.
Amiket a szépírásért (is) játszunk:
A játékok, amikről már írtam:
Amiről pedig készülök írni:
Körmönfonás
Kötés két kézen
Karmantyúbaba
Fonások
Gyöngycsillagok
Képvarrás
A „titkos összetevők”:
Rácshinta
Gimnasztikai labda
Egyéb:
NeoCube, amiről Virágnál olvastam először
Nagyon jót nevettem a bejegyzésed elején a színezésről írtakról. Hasonló témában tettem fel ma én is egy kis anyagot. Ha érdekel nézz rá! Erika
VálaszTörlésBenéztem és nem bántam meg :)
VálaszTörlés