Nem egyszerű megtanulni nekünk* így sikerült.
Innen indultunk. Ez a kis (tankönyvben) semekkora (, de egyébként jó lenne!) kép hívatott szemléltetni.
A könyvben vagy háromszor rá kellett nézni, mire észrevettük az országhatárt, meg amúgy is összefolyós, pláne kicsiben. Így gondoltam csinálni kellene valamit, amit látunk és tapogathatunk is. Erre a célra szemeltem ki ezt a képet:
Ez már olyan, amilyenek szeretem a dolgokat átlátható és színes.
Na, de kellene nekünk egy vaktérkép is, gondoltam, ha már így belelkesültünk a témába. Na azt nem találtam így maradt a Magad uram, ha... Ez lett belőle:
Ez meg úgy adja magát darabolásra, nem? Így lett belőle kirakó, fóliázott, mert még jól jöhet a későbbiekben is. A hátoldalára ablaknál minden darabkára rákerült ceruzával, hogy ki kicsoda?, az elején még jól jöhet. Egyébként nagyon jó móka kitalálni, hogy melyik nagytáj mire emlékeztet. Van itt kérem sárkány, tündér, ...
Találtam egy Magyarország tájait gyakoroltató játékot is (nemcsak a nagytájak vannak benne, így mi még nem használjuk most). Három szinten játszható.
Gyakorlásra fel!
:)
*Nem véletlen a többes szám, szívéhez kaphat, aki úgy gondolja, de nekem is újra kellett tanulnom. Félelmetes, hogy mennyire nehezen megy nekem minden, ami térképhez/tájékozódáshoz köthető. Mivel nem érdekelt a téma eddig, mankót sem találtam ki hozzá, de amint látható, ami késik nem múlik. A téma is érdekel már, és mankó is került hozzá.
Az elso kepen az a kulso, szaggatott vonal a trianoni hatar, ez komoly??? Ez milyen tankonyv?
VálaszTörlésNem! A Kárpát-medence meg az őt körülvevő hegyek.
TörlésHuhh :)
VálaszTörlésMegint szuper tanulást segítő eszközt hoztatok össze és tényleg adja magát, hogy az ember a fekete vonal mentén azonnal szétnyírkálja :-D
VálaszTörlésÜgyesek vagytok!
BÚÉK nektek!
Ugye? Mostanában amúgy is rám jött, akármit csinálok nyírni kell hozzá :).
TörlésNektek is nagyon BÚÉK!