A verstanulásban igazán jó Zs.-nek, most feladta a leckét Petőfi Sándor A Tisza című verse. Mondjuk nem csodálom 15 hosszú versszak engem is elrettentene. Így azt javasoltam, hogy napi 1 versszakot tanuljon meg. Ez sem volt az igazi. Törtem a fejem, hogyan húzhatnám rá a korábbi verstanulási praktikáinkat (pl EZT), de egyiket se éreztem az igazinak.
Olyat akartam, amin szerepel, a vers, versszakonként egy kis illusztráció, az ismeretlen szavak és ki lehessen tenni, hogy időnként átolvassa, nehogy kimenjen a fejéből vizsgáig. Úgy tűnik betalált, mert most a versszakokat nem azért olvassa át sokszor, hogy megjegyezze (ez csak a melléktermék), hanem azért, hogy valamely részlete megihlesse és lerajzolhassa. Ezekből születik ez:
Vagyis vettem 3 db A/3-as lapot állítva. Kaptak keretet, a fennmaradó részt 3 oszlopra (a két szélső 7-7 cm a középső a maradék 13,5 cm ) és 5 sorra (8-8 cm) osztottam. Középre kerülnek a versszakok, a szélső oszlopokba váltakozva az ismeretlen szavak és magyarázatok illetve az illusztrációk. A váltakozás mellett azért döntöttünk, hogy a kép ne "boruljon fel".
Nézzél be hozzám légyszíves, játékba szeretnélek hívni!
VálaszTörlésjujj, ez nagyon jooo, kiprobalom mindenkepp, koszi
VálaszTörléskellene minden bejegyzesed ala egy lajk gomb, hogy ne kelljen egyenkent odairnom, milyen jo..... haha....